KONST / Litografier / Litografi 12261031

nr 1226 1031

Makode Linde

(f. 1981), Sverige

Litografi, "Solstickan". Signerad, numrerad 14/120. Motivet: 32x22 cm. Skänkt till auktionen av stadsbrud Lena Adelsohn Liljeroth

Makode Linde, svensk konstnär född 1981.

Utrop:

5.000 kr

Såld:

6.500 kr

torsdag 18 oktober 2018
kl 18:00:00

     1.100 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
     1.600 kr
     1.800 kr
     2.200 kr

  • Tema
  • 18 okt

Stadsbrudskåren

Läs mer om Stadsbrudskåren

Makode Linde

Läs mer om Makode Linde